You are here: Home > Inne tematyczne > Jak wybierać zabawki dla chłopców?

Jak wybierać zabawki dla chłopców?

Dziecko powinno bawić się zabawkami, które lubi, które mu się podobają. A co jeśli naszemu synowi podobają się miecze, czołgi i plastikowe kałasznikowy?

Choć nie ma jednoznacznych dowodów na to, że zabawki, które są wzorowane na broni zwiększają agresywność chłopca lub też zachęcają do agresywnych zachowań naturalnym jest, że niektórzy rodzice nie życzą sobie by ich dziecko znajdowało rozrywkę w naśladowaniu zabijania, zabawie w wojnie czy podobnych. Jeśli nasze dziecko upatrzyło sobie zatem do zabawy coś, co budzi naszej aprobaty dobrze jest zaproponować mu coś innego, być może związanego ze sportem, grami komputerowymi albo innymi zainteresowaniami dziecka. Ważne jest, by nasz syn nie poczuł się gorszy od rówieśników „bo wszyscy już mają ten miecz Jedi a on nie”- przeciwnie, niech zabawka którą dostanie w zamian sprawi by czuł się wyróżniony i wyjątkowy.

Odrobinę starsi chłopcy z pewnością znajdą wielką przyjemność w zabawie klockami lego, budowaniu modeli, zabawie zdalnie sterowanymi pojazdami. W wiele z tych aktywności włączyć się może rodzic- to z pewnością ucieszy dziecko a jednocześnie pomoże w budowaniu trwałej więzi z naszym synem.

Jeśli nie wiesz czym obdarować swoje nastoletnie dziecko zastanów się czym Twój syn się interesuje- może przejrzyj magazyny, które kupuje, może po prostu porozmawiaj z nim i zapytaj. Zainteresowania nastoletniego chłopca bardzo często skoncentrowane są na komputerze- jakiś gadżet lub gra może okazać się trafionym pomysłem. Lepiej jednak przed zakupem upewnić się, że gra jest odpowiednia do wieku naszego dziecka.

A.J.

Tags: ,

    Skomentuj

    You must be logged in to post a comment.