You are here: Home > Inne tematyczne > Jak wybierać zabawki edukacyjne?

Jak wybierać zabawki edukacyjne?

Istnieje wiele planszowych gier dla dzieci. Mogą być one doskonałym sposobem na promowanie zdrowego i przyjaznego stylu konkurencji, gry edukacyjne zaś pozwalają dziecku nabyć wiedzę w ciekawy i angażujący zmysły sposób. Nauka przez zabawę to najbardziej oczywisty i najprzyjaźniejszy dziecku sposób uczenia się. Wiele gier dla dzieci  wykorzystuje to będąc przydatnymi do nauki podstawowych umiejętności takich jak czytanie, liczenie, wykorzystywanie pamięci i rozpoznawania kolorów. Grając w gry planszowe dla dzieci i z dziećmi- tak te sportowe, uczące rywalizacji jak edukacyjne pozwalamy naszej pociesze czerpać profity nie tylko z samych gier i nabywać umiejętności, które te niosą. Jest jeszcze coś- spędzając czas z dzieckiem na wspólnej zabawie pokazujemy mu, że jest dla nas ważne. Tworzymy więź.

Wraz z wiekiem dzieci mogą nadal bawić się grami, ale pewnie szukają już czegoś bardziej skomplikowanego, zaawansowanego, ambitnego. Gry edukacyjne dla starszego nieco dziecka mogą uczyć planowania, strategii, niektóre wymagają też wykorzystania wiedzy i umiejętności wyniesionych ze szkoły, inne służą rozwijaniu specyficznych upodobań i zainteresowań dziecka.

Wejście w wiek nastoletni czyni możliwości wyboru gier jeszcze ciekawszymi. Nastolatek może już poradzić sobie ze skomplikowanymi i dającymi wiele możliwości grami takimi jak rozszerzające zakres słownictwa Scrabble czy uczące planowania, logicznego myślenia, wymagające analizy przyczynowo- skutkowej Monopoly. Być może nasz nastolatek zainteresuje się też najtrudniejszą ale i najciekawszą z gier- szachami.

A.J.

Tags: ,

    Skomentuj

    You must be logged in to post a comment.