You are here: Home > Inne tematyczne > Krótka historia pluszowego Misia.

Krótka historia pluszowego Misia.

„Miś ma uszy do targania
po to misiem jest
Żeby mieć coś do kochania
i otarcia łez”

- to słowa słynnej piosenki o jednej z najbardziej popularnej dziecięcej zabawce jaką jest … pluszowy miś.  Nie ma chyba na świecie dziecka, które nie lubiłoby tej przesympatycznej puszystej maskotki.  Misie mają swój niepowtarzalny urok. Lubią je nawet osoby dorosłe, które szczególnie upodobały sobie serię Me to You i wręczają sobie je z różnych okazji – jako przeprosiny, w dowód sympatii, jako wyraz podziękowania.
Pluszowe misie podbijają serca dzieci na całym świecie od bardzo wielu długich lat. Jaka jest jednak historia pierwszego pluszowego niedźwiadka zabawki? Otóż historia pluszowego misia rozpoczęła się wraz z końcem XIX wieku.  Sparaliżowana w wyniku ciężkiej choroby Heinego – Medina starsza Niemka zaczęła szyć różnego rodzaju pluszowe zwierzątka – zabawki. Najwięcej było wśród jej wytworów … właśnie pluszowych niedźwiadków. Pomysł ten bardzo przypadł go gustu siostrzeńcowi starszej pani. Richard Steiff w 1880 roku powołał do istnienia firmę zabawkarską, której głównym produktem były właśnie pluszowe misie. W 1903 roku zwierzątka wystawione zostały na Targach w Lipsku.  Bardzo szybko zyskały one ogromną popularność – szczególnie w Stanach Zjednoczonych.  Od tego czasu produkcją pluszowych niedźwiadków zajęło się wiele firm zabawkarskich. Po dziś dzień te pluszowe zwierzątka wciąż podbijają miliony dziecięcych serduszek.
Coraz częściej są one też wykorzystywane w celach promocyjnych przez wiele firm takich jak Coca-Cola oraz Saga.
Pluszowy miś dość szybko doczekał się także i telewizyjnej sławy. Po dziś dzień najbardziej rozpoznawalni misiowi bohaterowie to: Miś Colargol, Kubuś Puchatek, Miś Uszatek oraz Miś Paddington.

Tags: , , , ,

    Skomentuj

    You must be logged in to post a comment.