You are here: Home > Zabawki polskie > Prezenty mikołajkowe

Prezenty mikołajkowe

Już naprawdę niedługi czas dzieli nas od świątecznego zabiegania prezentowego. Wielkogabarytowe reklamy z choinkami w sklepach, ozdabiane wstążeczką paczki i pociechy czekające na wyczekiwaną zabaweczkę – a do tego hałdy ulotek, pisemek z różnego rodzaju zachętą do wydawania pieniędzy i prawdopodobnie atrakcyjne okazje cenowe- to dotknie nas już wkrótce. I bez względu na to, czy kochamy Boże Narodzenie, czy wręcz przeciwnie, będziemy niemal zmuszeni stanąć z faktem oko w oko i na sam koniec wybrać się do centrów handlowych po tradycyjne prezenty świąteczne. Oczywiście to od własnego zdrowego myślenia i nie poddawania się chwytom reklamodawców uzależnione jest to, czy dokonamy ciekawych zakupów, które rzeczywiście ucieszą naszych gości świątecznych.

Trefnie zakupiony upominek czyli wielkie stoliki do kuchni podarowane dla mamy, która ma tylko niedużą jadalnię czy bajeczki z naklejkami dla dziecka 9-letniego, które już od lat się czymś tego rodzaju nie interesuje to coś, co może dosięgnąć i nas – jeżeli nie nauczymy się mówić nie marketowym pomysłom. W jaki sposób dokonywać mądrych zakupów i jakimi strategiami własnymi się kierować w momentach poszukiwania po przepełnionej targowej powierzchni w czasie bożonarodzeniowym? Najpierw przed zakupieniem konkretnego produktu przemyślmy, czy wybrany podarunek, jaki chcemy kupić spodoba się bliskiemu. Bransoletki manualnie robione będą ciekawe dla nastolatki, ale jeżeli wręczymy je dziewczynce dwuletniej, nawet jeśli jest naszą małą księżniczką, to tego typu prezent może się oczywiście niedobrze dla jej zdrowia skończyć. Podobnie dezodoranty wybierane dla Panów, muszą być rozsądne – kobiecy kosmetyk na pewno im się nie spodoba. A jeżeli kupujemy drobnostki gwiazdkowe dla własnej pociechy, to także dopasujmy je do właściwego wieku pociechy. Miejmy świadomość, że: chłopiec dziewięcioletni ucieszy się, jak podsuniemy mu klocki o bitwie pod Grunwaldem, bo świetnie pamięta datę tej zwycięskiej dla Polski bitwy, ale ten sam gadżet kompletnie nie będzie właściwym podarunkiem dla ucznia liceum, który chętniej preferowałby gry na komputer, albo akcesoria na telefon.

Gdy nareszcie uda nam się konkretnie wytypować, co i komu z bliskich pragniemy dać – czas na wyjście do sklepu. I tu czeka nas wiele pokus i chwytów marketingowych, których najistotniejszym celem jest oczywiście namówienie nas do nabycia całkiem czegoś innego, niż sami postanowiliśmy. I nie ma w tym nic złego o ile mamy na takie dodatki stosowne fundusze, ale jeżeli nie – dobrze jest z zapisaną listą przemyślanych zakupów udać się prosto w taką część sklepów, w której są wystawione prezenty, jakich potrzebujemy. Można też postawić na sklepy internetowe, tutaj zakus będzie mniej – bo poprzez wypisanie w polu wyszukiwania konkretnej rzeczy, bardzo szybko dotrzemy prosto do niej, bez ocierania się o zatrważającą ilość świątecznych regałów przekonujących nas świątecznymi dekoracjami.

Tags: , ,

    Skomentuj

    You must be logged in to post a comment.