You are here: Home > Zabawki amerykańskie > Zabawa w Piratów.

Zabawa w Piratów.

Piraci z Karaibów to kultowy amerykański film przygodowy z elementami fantasy. Film doczekał się jak na razie trzech części. W 2011 lub 2012 ma się ukazać czwarta jego część. Akcja filmu dzieje się na Morzu Karaibskim w XVIII wieku. Film stał się bardzo lubianym cyklem oglądanym przez dzieci w wieku szkolnym, głównie przez chłopców. Przecież wielu z nich marzyło o tym zostać Piratami, pokonywać wrogów, odkrywać skarby, przeżywać niesamowite przygody. Film – niejednokrotnie emitowany na ekranach telewizyjnych – stał się motywem : książek ilustrowanych, kolorowanek dla dzieci. Podchwycili go także producenci zabawek dziecięcych.
Jedną z takich propozycji zabawkowych, w których głównym motywem stał się właśnie film Piraci z Karaibów, zaproponowała swoim małym klientom firma Mega Blocks. Ten amerykański producent klocków konstrukcyjnych, stworzył dla dzieci replikę statku Czarna Perła. Model ten posiada dwa armatnie dzieła, które uruchamia się za pomocą guzika umieszczonego na armacie. Burta statku skrywa także osiem dodatkowych dział armatnich. Kadłub statku skrywa w sobie kapitańską kajutę, do której prowadzi specjalny otwierany właz.  Maszty statku wyposażone są w czarne żagle wykonane ze specjalnej szalenie trwałej tkaniny. Zabawka kryje jeszcze jedną niespodziankę – można go zbudować na dwa sposoby w wersji „przed bitwą” oraz w wersji „po bitwie”.
Zestaw wyposażony jest dodatkowo w trzy figurki – postacie z filmu. Są to: kapitan Jack Sparrow, Tii Dalma oraz Gibbs.
To co wyróżnia tą zabawkę, to staranne i wierne odtworzenie wszelkich elementów statku. Zabawka przeznaczona jest dla dzieci w wieku powyżej 6-ściu lat.

Tags: , ,

    Skomentuj

    You must be logged in to post a comment.