You are here: Home > Inne tematyczne, Markowe zabawki, Zabawki atestowane > Zabawki atestowane i ich znaczenie

Zabawki atestowane i ich znaczenie

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Niestety różne formy niebezpieczeństwa mogą czyhać na maluchy nawet w zabawkach, pozornie niegroźnych. Rodzice często zupełnie nieświadomie dają dziecku do zabawy przedmioty, które powinny być bezpieczne, a jednak nie są. Przede wszystkim mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych, powinniśmy wybierać zabawki z atestem.

W sklepie poznamy je po odpowiedniej informacji zamieszczonej na opakowaniu. Atest stanowi pewnego rodzaju gwarancję, że wydajemy pieniądze na rzeczy wartościowe i bezpieczne. Najczęściej atesty posiadają zabawki pochodzące od znanych producentów. Marki poważane i cieszące się zaufaniem rodziców na całym świecie powinny być dla nas najlepszą rekomendacją. Producenci bowiem starają się wyjść naprzeciw potrzebom dzieci i oczekiwaniom rodziców. Stąd też w ich ofertach znajdziemy zabawki stworzone bez używania toksycznych substancji, na przykład chemicznych barwników. Wiadomo, że dziecko z chęcią poznaje przedmioty przy pomocy smaku. Dlatego tak ważne jest, żeby zabawki były bezpieczne pod względem chemicznym, ale i mechanicznym. Dzięki temu dziecko nie może skaleczyć się żadnym wystającym, kanciastym elementem zabawki. Oczywiście musimy liczyć się z różnicami cenowymi.

Za zabawki bez atestu zapłacimy mniej, ale nie uzyskamy gwarancji bezpieczeństwa. Z tego powodu lepiej jest zapłacić nieco większą cenę.

Tags: , ,

    Skomentuj

    You must be logged in to post a comment.