You are here: Home > Zabawki które podbiły świat > Zabawki i książeczki edukacyjne dla dzieci

Zabawki i książeczki edukacyjne dla dzieci

Zamiast wydawać pieniądze na kolejne zabawki nieprzyczyniające się do rozwoju dziecka, warto zainwestować w edukacyjne książeczki dla maluchów. Już dla dwuletnich szkrabów są dostępne na rynku tego typu produkty edukacyjne. Oferują one nie tylko pyszną zabawę, ale też rozbudzają kreatywność i zdolności manualne, dzięki czemu dzieci mają łatwiejsze początki w przedszkolu.

Książeczki dla 2 latka przybierają formę kolorowanek, dzięki którym dziecko uczy się rozpoznawania kolorów i przedmiotów oraz zwierząt z najbliższego otoczenia lub czytanek, które dziecko może uzupełniać specjalnymi naklejkami.

Książeczki takie mogą być również zestawem ćwiczeń i quizów, dostosowanych zarówno do wieku dziecka, jak i jego zainteresowań – usprawniają one rozwój wyobraźni i spostrzegawczości malucha, a także wzbogacają jego wiedzę o otaczającym go świecie.

Przygotowane zadania dziecko jest w stanie rozwiązywać samodzielnie, bez pomocy rodzica.

Także malowanki zawierają proste wzory do pokolorowania, z którymi poradzi sobie każdy dwulatek. Godne polecenia są również zabawki od 2 lat takie jak puzzle złożone z kilku elementów, ćwiczące pamięć i spostrzegawczość oraz klocki, rozwijające wyobraźnię, sprawność manualną, kreatywność i ćwiczące koordynację wzrokową.

Wybierając zabawki edukacyjne dla dzieci powinniśmy się głównie kierować ich zainteresowaniami.

Tags: , ,

    Comments are closed.